Jak šel čas s výplní v bederním pásu nosítka KiBi

 

Když přišlo v roce 2012 nosítko KiBi na trh, bylo trochu jiné, než jak vypadá nyní a i některé jeho výplně postihly drobné změny. Pojďme se na to podívat podrobněji 😊

 

Původní verze nosítka měla rovný střih bederního pásu s tuhou, ale měkkou výplní, která se přizpůsobila tvarům těla. Jeho rozdělení na tři díly umožnilo přizpůsobit se různým postavám.

 

V létě roku 2017 byla tato výplň vyměněna za tužší/tvrdší výplň, stále ale dostatečně přizpůsobivou. Střih a dělení bederního pásu zůstalo stejné.

V dubnu 2019 jsme začali šít nový model KiBi EVO. Tento model má oproti starému známému KiBi pár věcí jinak.

Ta největší a hned na první pohled viditelná změna je bederní pás. To, co model EVO „proslavilo“,  je změna střihu a výplně bederního pásu.

Bederní pás je stále dělený na tři části, ale vzhledově je jednotný – dělené části už mezi sebou nemají gumičky, které pomáhaly přizpůsobit různým typům postav. Výplň je měkká, poddajná, dokonale se přizpůsobující. Nikde netlačí a po ohnutí se vždy vrátí zpět do původního tvaru.

 

 

Ale protože i v našich řadách nám vyhovuje při nošení pevná výplň, rozhodli jsme se nabízet nový model EVO na přání s pevnou výplní v bederním pásu.

Jedná se o stejnou výplň, která byla u nosítka používána od léta 2017, ale v novém střihu bederního pásu dává nošení v nosítku KiBi tzv. „nový rozměr“. 

 

Pro KiBi EVO je typická výplň v bederním pásu ta měkká, a proto není varianta s pevnou výplní standardní a skladová záležitost - šije se přímo na Vaši objednávku. Na první pohled jej od klasické verze KiBi EVO poznáte černou etiketou KiBi Identity, na bílé etiketě z vnitřní části bederního pásu pak nese označení „H EVO xx-xx“.

 

Jaký z nich si vybrat?

Každému vyhovuje něco jiného a nelze tak plošně říci, kterému typu postavy vyhovuje to a to, vždy je nejlepší před koupí nosítko vyzkoušet na delší časový úsek, než jen 5 minut. Když to však shrneme obecně…

 

Měkký bederní pás je poddajný a dokonale se přizpůsobí křivkám postavy.

x

Na druhou stranu některé maminky uvádí, že při vyšší hmotnosti nošence pro ně již není dostačující pro potřebné rozložení váhy.

 

 

Pevný bederní pás si obecně pochvalují muži. Velmi oblíbený je i u žen, které trpí bolestmi zad nebo nosí dítko o větší hmotnosti.

x

Na druhou stranu bývá často odmítán velmi drobnými a hubenými maminkami, které může při velkém stažení tlačit do žeber či do kyčlí, když už později nosí dítě níže.

 

Ať už se rozhodnete pro měkkou či pevnou výplň, bederní pás by se neměl během nošení ohýbat. Pokud dochází k ohýbání bederního pásu, není to způsobeno materiálem, ale nastavením nosítka či usazením dítěte a platí to napříč různými značkami nosítek.

 

Bederní pás vždy zapínejte v rovině a pevně utáhněte, aby pod váhou dítěte neklesal. Dítě usazujte kolmo zadečkem k bedernímu pásu (podsazujte), aby ho přisedal k vašem bříšku.

 

Přejeme krásně strávené chvíle s nosítkem KiBi 😊

 

 

Žádná položka