Jak šel čas s výplní v bederním pásu nosítka KiBi

 

Když přišlo v roce 2012 nosítko KiBi na trh, bylo trochu jiné, než jak vypadá nyní. I některé jeho výplně prošly změnami.

Pojďme se na to podívat podrobněji :)

 

Původní verze nosítka měla v bederním pásu rovně střiženou tuhou/pevnou, ale měkkou (dostatečně ohebnou) výplň, která se přizpůsobila tvarům těla.

Výplň byla rozdělena na tři díly, mezi kterými byly všité gumy. Díky tomu se bederní pás přizpůsoboval různým typům postav.

 

V létě roku 2017 byla tato výplň vyměněna za ještě o něco tužší výplň, stále ale dostatečně přizpůsobivou. Střih a dělení bederního pásu zůstalo stejné.

 

V dubnu 2019 jsme začali šít nový model KiBi EVO, kterému jsme navrhli nový, vylepšený střih bederního pásu a také jsme změnili jeho vnitřní výplň. Byla to dosud největší změna ve střihu nosítka a také hlavní rozdíl mezi předchozí verzí nosítka a novým KiBi EVO.

 

Bederní pás je stále dělený na tři části, ale vzhledově je jednotný – části těsně navazují na sebe, nemají už mezi sebou gumičky, které bedernímu pásu pomáhaly přizpůsobit se různým typům postav.

Výplň je již střihem ergonomicky tvarovaná, měkká, poddajná, dokonale se přizpůsobující. Nikde netlačí a po ohnutí se vždy vrátí zpět do původního tvaru. Nový tvar bederního pásu je univerzální a je pohodlný ženám i mužům různých postav. Dobře sedí jak při nošení na břiše, tak později na zádech v různých výškách.

 

Pro zastánce původního nižšího profilu a větší tuhosti bederního pásu jsme se rozhodli na přání nabízet i nový model EVO s pevnou výplní.

Jedná se o stejnou výplň, která byla u nosítka používána od léta 2017, ale v novém střihu bederního pásu dává nošení v nosítku KiBi tzv. „nový rozměr“.

Základním bederním pásem je stále ten „měkký“, nosítko s tuhou výplní vám ušijeme přímo na vaši objednávku.

 

Na první pohled jej od klasické verze KiBi EVO rozpoznáte černou etiketou KiBi Identity, na bílé etiketě z vnitřní části bederního pásu pak najdete označení „H EVO xx-xx“

 

 

BEDERNÍ PÁS U MODELU IN

Měkký bederní pás u modelu IN se od svých předchůdců EVO a EVO 2 liší prošitím - toto prošití jej pocitově trochu zpevnilo, zploštilo a zároveň pomáhá lépe padnout na postavu.

Milovníci pevných výplní zřejmě rozdíl v neprošitém a prošitém měkkém bederním pásu výrazně nepocítí, ale pro maminky, které pevná výplň tlačí a není jim pohodlná to změna určitě je.

bederní pás EVO x IN

Pevná výplň u modelu IN není prošitá a na první pohled tak poznáte, zda je výplň měkká nebo pevná - není tak potřeba jej odlišit etiketou KiBi x KiBi Identity. Označení pevné výplně "H" na bílé etiketě na vnitřní straně bederního pásu zůstává.

Jakou výplň si vybrat?

Každému vyhovuje něco jiného a nelze tak plošně a na dálku určit, komu bude jaký typ bederního pásu nakonec sedět lépe.

Tvary našeho těla se mohou velmi lišit stejně jako sympatie k oběma typům výplně. Stejně tak můžeme naše preference v období nošení měnit a co nám vyhovovalo na začátku již nemusí být po delší době komfortní.

 

Když to však shrneme obecně…

 

Měkký bederní pás – pěna má vyšší profil, větší vzduchové bublinky, čímž získává na prodyšnosti, měkkosti a ohebnosti.

+ poddajný

+ dokonale se přizpůsobí křivkám těla, různým typům postav

+ je velmi odolný, jakkoli se při nošení tvarově přizpůsobí, vždy se vrátí do původního tvaru

+ je prodyšnější

+ díky nadýchanosti netlačí

X

- některé maminky uvádí, že s většími těžkými batolátky pro ně již není dostačující pro potřebné rozložení váhy

 

Pevný bederní pás – pěna má nižší profil, hmota nemá tak velké vzduchové bublinky, čímž získává na větší tuhosti.

+ obecně si ho pochvalují muži

+ velmi oblíbený je i u žen, které trpí bolestmi zad

+ je velmi oblíbený při nošení těžších batolat

X

- často bývá odmítán velmi drobnými a hubenými maminkami, které může při velkém stažení tlačit do žeber či později při nošení větších dětí (s usazením níže) do kyčlí

 

S rozhodnutím vám můžeme pomoci zapůjčením nosítek s oběma typy bederního pásu. Využijte naši půjčovnu, vyzkoušejte na vlastní bedra a pak už objednáte nosítko přímo s tím pravým bederním pásem.

 

Měkký bederní pás je sázka na jistotu, přizpůsobí se každému. Pokud s nošením začínáte, nemáte čas a možnost vyzkoušet nebo se bude při nošení střídat více postav, doporučujeme pořídit základní standardně nabízený měkký pás.

 

Ať už se rozhodnete pro měkkou či pevnou výplň, bederní pás by se neměl během nošení výrazně ohýbat. Pokud dochází k ohýbání bederního pásu, není to způsobeno materiálem, ale nastavením nosítka či usazením dítěte a platí to napříč různými značkami nosítek.

 

Bederní pás vždy zapínejte vodorovně usazený a pevně utáhněte, aby pod váhou dítěte neklesal.

Dítě usazujte s podsazeným zadečkem mířícím k vršku bederního pásu. Miminko tak lehce přisedne horní okraj bederního pásu a zadeček mu zapadne do látky zádové opěrky s kolínky přirozeně výš (více v článku o nejčastějších chybách při nošení dětí v KiBi).

 

Přejeme krásně strávené chvíle s nosítkem KiBi!

Žádná položka