Polstrování na ramenních popruzích u KiBi je specifické svou délkou, která je ve srovnání s jinými nosítky na trhu o dost kratší.

 

Jsou k tomu v zásadě dva důvody:

  1. Aby ramenní popruhy mohly dotáhnout i drobnější maminky.

Pokud by bylo polstrování příliš dlouhé, drobnější maminky by neměly možnost dotáhnout si popruhy dle své potřeby (polstrování by jim v dotažení bránilo) a přitáhnout si dítko blíže k sobě. Těžiště by tak měly daleko od těla a váhu miminka by musely vyvažovat a dorovnávat zády/být v záklonu. To by se později projevilo bolestí zad.

 

  1. KiBi je vzhledem ke své velikosti určeno spíše pro větší děti, je zde tedy jistý předpoklad, že po většinu nosícího období budou již nošena primárně na zádech.

A právě při nošení na zádech hraje délka polstrování velkou roli.

Při nošení na zádech je žádoucí, abyste mohli malé dítko nosit vysoko tak, aby vidělo přes rameno. Toho docílíte (kromě utažení bederního pásu co nejvýše) právě zkrácením ramenních popruhů.

Dítě tak není nízko, těžiště máte výš a blíž u svého těla – váha dítěte vás netáhne, takže nemáte tendenci sílu vyvažovat a být v předklonu.

 

posun výplně ramenních popruhů

 

U modelu EVO 2 a IN jsou navíc ramenní popruhy v přední nevypolstrované části prodlouženy o 10 cm (GIF výše znázorňuje model EVO, kde toto prodloužení není, polstrování by jinak bylo možné posunout ještě dál). To umožňuje milovníkům nošení na břiše posunout polstrování více na záda i u větších dětí. Tím se změní i sklon/vedení páskových popruhů a ty pak neřežou v podpaží (tomu můžete dopomoci i přidáním druhého hrudního pásku, který navíc pomůže rozložit těžší váhu do větší plochy zad).

Je čistě na vás, kde si zvolíte umístění polstrování ramenních popruhů - jen vy víte, kde je to pro vás nejpohodlnější. Je také možné, že jak bude miminko růst, budete preferovat jiné umístění.

Nicméně z našich zkušeností obecně doporučujeme polstrování spíše na zádech, s lehkým dolehnutím na vršku ramen.

  

Je to z toho důvodu, že při nošení není tlak na ramena přímo kolmý dolů, ale lehce šikmý. Reálně byste tak měli část polstrování na přední části ramen nevyužitou a naopak byste ji mohli postrádat na zádech.

Zároveň pokud budete mít ramenní popruhy v přední části příliš stažené, s největší pravděpodobností (samozřejmě záleží na postavě) povedou páskové popruhy v podpaží, kde vás mohou vzhledem k chybějící výplni řezat.