Přemýšlíte, zda koupit zateplovací kapsu, nosící bundu nebo pouze vsadku k rozšíření vaší současné bundy?

Každá varianta má své pro a proti…

NOSÍCÍ BUNDA/KABÁT

Pod společnou bundu/kabát sebe i miminko většinou oblékáte "běžně", nemusíte nijak vrstvit oblečení (můžete extra zateplit nožičky, protože ty z nosítka koukají a "nemají co na práci", takže se nijak neohřejí), zádíčka hřeje nosítko, zpředu hřejete vy a pod jednou bundou se zahříváte společně, nikde nejsou žádné škvírky.

Když pak bundu/kabát sundáte, nemusíte miminko vyndávat z nosítka, abyste se oba mohli opět svléknout a nebylo vám moc teplo. Je tedy ideální, pokud nosíte miminko/dítě, o kterém víte, že ho během procházky nebudete z nosítka několikrát vyndávat.

Naopak v případě, že vaše dítě bude chtít z nosítka ven a bude chtít chodit samo, bude potřeba ho na místě přiobléknout.

Další otázkou je, jak dlouho bude nosící bunda/kabát pro oba dost prostorná i po užití rozšiřujících vsadek.

ROZŠIŘUJÍCÍ VSADKA

Rozšiřující vsadka je velmi ekonomická varianta nosící bundy.

Bundu máte svou, jakou nosíte standardně a pouze do zipu vložíte vsadku, která bundu dostatečně rozšíří, aby se pod ni vešlo i miminko v šátku/nosítku.

Stinnou stránkou může být, že je potřeba zvolit vsadku dle vaší bundy co se týká typu zipu i délky bundy.

Vsadku nelze zapnout až ke krku (ani v případě nosící bundy), aby miminko mělo dostatečný přísun čerstvého vzduchu. Nosící bundy/kabáty většinou mívají zahalení krku nosící osoby řešené svou dodatečnou vsadkou. V případě vlastní rozšiřující vsadky je potřeba zateplení krku dořešit samostatně.

 

ZATEPLOVACÍ KAPSA

Kapsa primárně zahřívá pouze dítě.

Při nošení kapsy někdo zapíná nosítko na bundu, někdo ho zapíná na sebe a bundu nechává rozepnutou, nicméně kapsa s vaším oblečením netvoří jeden díl jako společná bunda, takže tam vždy bude nějaká mezera.

S použitím kapsy je potřeba dítě obléknout jako by šlo ven na procházku a takto oblečené ho usazovat do nosítka (doporučujeme extra zahřívat nožičky) a vy si můžete obléknout, co vám vyhovuje.

Velkou výhodou kapsy naopak je, když už vaše dítě chodí.

Pokud se vaše dítko právě naučilo chodit, může chtít častěji z nosítka ven a chodit samo. Protože malé děti ještě neujdou velkou vzdálenost, ale s radostí to budou stále zkoušet, bude potřeba je častěji z nosítka odkládat a zase je do něj zpět usazovat. V tomto případě je nosící bunda nepraktická.

Nosící kapsu využijete i u větších dětí, které chodí a stále se ještě rády nosí (nebo je na delším výletě bolí nožičky). Jednoduše je zakryjete zateplovací kapsou a ony i při „nečinnosti“ neprochladnou.

Je ideální pro případy, kdy se udělá na výletě najednou šeredněji – třeba na horách vycházíte za krásného počasí a najednou se zatáhne a více či méně začne pršet. Pod kapsou dítko zahřejete a v softshellové variantě nepromokne.

Kapsa i rozšiřující vsadka jsou dobré řešení do začátku, pokud nevíte, zda budete nosit ve větší míře a zda se Vám tak investice do nosící bundy vyplatí.

                       

    Naše zateplovací kapsy KiBi jsou nastavitelné pro malá miminka i tříleté děti. Můžete tak mít jistotu, že když ji koupíte pro miminko a nošení si zamilujete, využijete ji po celé nosící období.