Ještě před samotným šitím jsme nechali materiály i konstrukci nosítka otestovat v akreditované testovací laboratoři. Díky tomu máme jistotu, že nosítko splňuje všechny požadavky na bezpečný výrobek pro nejmenší děti.

Chemická bezpečnost

Při výběru materiálů na výrobu nosítka dbáme na jejich zdravotní nezávadnost. Malá miminka při nošení ráda ocucávají ramenní popruhy a nám záleží nám na tom, aby pro ně nosítko bylo bezpečné a aby vás v nošení nic neomezovalo.

Jak podkladová pevná látka, tak vnější designové látky byly testovány v Textilním zkušebním ústavu a splňují požadavky české vyhlášky č. 84/2001 Sb. na výrobky pro děti do 3 let.

Tyto testy zkoumají přítomnost škodlivých látek ve tkanině, sledují jejich uvolňování při vystavení potu a slin, hodnotí stálobarevnost.

Testy na přítomnost škodlivých látek také nosítko prošlo při testování podle evropské normy pro dětská látková nosítka.

Mechanická bezpečnost

Druhou, neméně důležitou oblastí je bezpečnost nosítka z hlediska jeho konstrukce a vlastností.

Nosítko bylo testováno podle evropské normy pro dětská nosítka EN 13209-2:2015 v Textilním zkušební ústavu, jež se zabývá zkoumáním výrobků a jejich bezpečnosti. 

Nosítko prošlo zátěžovými testy na mohutnost a výdrž plastových spon, popruhů a šití. Zkoumalo se možné uvolnění malých částí nebo možnost prokousnutí tkaniny až k výplni, nebo také přítomnost tkanic, na kterých by se mohlo dítě uškrtit. Nosítko muselo prokázat dostatečnou oporu hlavičky u nejmenších miminek i nemožnost propadnutí dítěte otvory. Zkoumala se také hořlavost materiálu a stálost tvarů po vyprání a běžné údržbě.

Nosítko úspěšně všechny testy splnilo a získalo certifikát.

 Certifikaát - KiBi EVO

Doufáme, že se investice do materiálů a testů vrátí v podobě spokojených a zdravých dětí a jejich rodičů :)

Žádná položka